Kontakt

Agroturystyka Blejówka Anna Bleja

 

adres: Mielenko 17,
88-300 Mogilno
woj. kujawsko-pomorskie
 
 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel. 601-602-054

 

dane do przelewu: PKO BP o/ Mogilno

nr : 83 1020 1505 0000 0802 0102 6749


Atrakcje

Atrakcje w agroturystyce Blejówka

Nasze gospodarstwo położone jest w ustronnym miejscu i otoczone lasami. Ciche, spokojne, miejsce na wymarzone wakacje. Tylko u nas możesz korzystać  z wszystkich uroków wakacji nie wychodząc poza ogrodzenie domu.

Mamy własne jeziorko, z piaszczystą plażą.
W jeziorze dużo ryb dla fanów wędkowania.

 Własny las - na spacery i grzybobranie.

Atrakcje w agroturystyce Blejówka

Atrakcje w agroturystyce Blejówka

 

Bajka, sielanka tylko dla ciebie.

W koło domu, nad wodą i przy lesie; do dyspozycji naszych gości są  grille, ławy , krzesła, stoliki. Wszystko gotowe do biesiadowania.

Palenisko i drewno do ognisko, tylko rozpalić i można się bawić do białego rana.

Położenie gospodarstwa, zapewnia 100% bezcennej, niczym nie zakłóconej prywatności, której nie zapewni ci żaden ośrodek wypoczynkowy.

Atrakcje w agroturystyce Blejówka

Atrakcje w agroturystyce Blejówka

Cały teren wkoło domu jest dobrze oświetlony, w trosce o bezpieczeństwo dzieci, które do nas przyjeżdżają.

Jeżeli nasz staw to dla ciebie za mało, to nieopodal jest jezioro, a tam też pomost, plaża.

 

Atrakcje w agroturystyce Blejówka
Atrakcje w agroturystyce Blejówka

 Jezioro w którym biorą duże ryby, to marzenie każdego wędkarza - u nas możesz je spełnić!!

Nasz staw jest zarybiany średnio 2 razy w roku!

(karpie, karasie, leszcze, płocie)

Bez karty wędkarskiej, bez zbędnych zezwoleń na połowy ryb.

Atrakcje w agroturystyce Blejówka

Atrakcje w agroturystyce Blejówka

 Boisko, do siatkówki, plaża, plac zabaw ze zjeżdżalnią dla dzieci,  piłki do gry, oraz nieograniczony teren do wszelkich zabaw

Atrakcji Ci u nas bez liku :)

Atrakcje w agroturystyce Blejówka

Atrakcje w agroturystyce Blejówka Atrakcje w agroturystyce Blejówka Atrakcje w agroturystyce Blejówka

 

 

Okolica

Biskupin

BISKUPIN - Jest to miejsce, którego nie trzeba chyba nikomu przedstawiać,  nie można  również nie odwiedzić go będąc u nas. Mieści się zaledwie kilkanaście kilometrów od naszego gospodarstwa. Kolebka naszego Narodu, wspaniałe muzeum - skansen. Regularnie odbywają się tam festyny archeologiczne, przyciągające uwagę dorosłych jak i dzieci. Dotknij historii własną ręką odwiedzając zrekonstruowane tam zabudowania jednej z pierwszych osad na terenie obecnej Polski

Gniezno

GNIEZNO - miasto przesiąknięte historią z przepiękną katedrą w której znajdują się prochy św. Wojciecha - pierwszego polskiego świętego. Malowniczy Stary Rynek . Gniezno - to pierwsza stolica Polski

To właśnie z Gnieznem związana jest legenda o powstaniu państwa Polan ... "tego orła białego przyjmuję za godło ludu swego, a wokół dębu zbuduję gród swój i od orlego gniazda Gnieznem nazwę"

Kruszwica

KRUSZWICA - Legendę o Popielu co go myszy zjadły, chyba każdy zna. W Kruszwicy warte zobaczenia są: ruiny późnogotyckiego zamku z MYSIĄ WIEŻĄ, Kolegiata św. Piotra i Pawła, Stare Miasto, kościół kopułowy św Teresy; Polecam również przejażdżki "Rusałką" po jeziorze Gopło, statek równie stary jak sama Kruszwica.

Licheń

LICHEŃ - Licheń Stary to niewielka miejscowość w województwie wielkopolskim - Sanktuarium Maryjne. Miejsce kultu, objawień, cudów, uzdrowień. To tutaj znajdują się: cudowny obraz Matki Boskiej Licheńskiej,  Cudowne źródełko - dar zdrowienia, Góra Golgota - 25m kamienna góra pokuty, Lasek w Grąblinie - miejsce objawień Matki Boskiej, największa świątynia w Polsce i jedna z największych na świecie powstała w 10 lat. Widok zapierający dech w piersiach.
 

Mogilno

Mogilno

MOGILNO - należy do najstarszych osad na pograniczu Wielkopolski i Kujaw jednym z terenów na których kształtowało się państwo polskie. Na cyplu otoczonym wodami jeziora Mogileńskiego i bagnami od przełomu VIII i IX wieku do X wieku istniała osada wczesnośredniowieczna z palisadą i zasiekami. Od X wieku do przełomu XII i XIII wieku na tym samym miejscu znajdował się gród obronny połączony z lądem dwoma mostami. W XI wieku powstał klasztor benedyktynów. Władysław Jagiełło nadał osadzie Mogilno prawa miejskie w 1398roku. Od 1889 do 1910 roku proboszczem w Mogilnie był ksiądz Piotr Wawrzyniak, wybitny działacz społeczny i gospodarczy. Tu również urodził się w 1890roku wybitny psycholog - Kurt Lewin.

Polecane zabytki Mogilna: Klasztor i kościół pobenedyktyński z 1065roku, na dziedzińcu klasztoru benedyktynów Studnia z XI wieku -  najstarsza w Polsce; Późnogotycki kościół farny św. Jakuba Starszego z około 1511 roku, Ratusz neogotycki z XIX wieku, Kamienice z XIX wieku.

 Ostrów Lednicki  OSTRÓW LEDNICKI - mieście się tutaj muzeum "Pierwszych Piastów", jest ono jedynym w Polsce skansenem o charakterze zarazem archeologicznym, etnograficznym i przyrodniczym. Za panowania Mieszka i Bolesława Chrobrego Ostrów był jednym z głównych ośrodków obronnych i administracyjnych Polski. Przypuszcza się że to właśnie tutaj odbył się Chrzest Polski. Z uwagi na ważne miejsce w świadomości narodowej, Prezydent RP w 1994roku nadał temu miejscu tytuł "pomnika historii"
 Pobiedziska POBIEDZISKA - Skansen Miniatur to park zawierający makiety obiektów historycznych i interesujących fragmentów zabudowy miast wielkopolskich. Podstawową funkcją skansenu jest ukazanie struktury przestrzennej Szlaku Piastowskiego w jego dzisiejszym i częściowo historycznym kształcie oraz procesu rozwoju osadnictwa i kształtowania się państwowości polskiej. Jest to jedyny tego rodzaju obiekt w Polsce, obejmujący około 35 najważniejszych, a także i mniej znanych budowli z terenów Szlaku Piastowskiego oraz Wielkopolski
 Park Dinozaurów w Rogowie  ROGOWO - Park Dinozaurów Zaurolandia w Rogowie, jest największym tego typu parkiem w Polsce. Na obszarze blisko 20 hektarów, wzdłuż dwukilometrowej ścieżki znajduje się ponad 80 modeli dinozaurów naturalnej wielkości. Liczne tablice dydaktyczne przybliżają turystom informacje o okresach geologicznych, układzie kontynentów, miejscach odkryć najcenniejszych skamieniałości, trybie życia, sposobach odżywiania poszczególnych okazów, a także o wielkich kataklizmach i hipotezach dotyczących  przyczyn wyginięcia gatunku. 
 Strzelno STRZELNO - Powstanie miasta związane jest z osobą Piotra Włostowica, wojewody Bolesława Krzywoustego. Uważany jest ona za fundatora kościoła św. Krzyża. W latach  osiemdziesiątych XII wieku w ówczesnej wsi Strzelno założony został klasztor sióstr norbertanek. Prawa miejskie Strzelno uzyskało w 1231roku. Polecane zabytki: rotunda św. Prokopa - największa romańska świątynia w Polsce zbudowana na planie koła, oraz Kościół św. Trójcy - trójnawowa bazylika z transeptem i zamkniętym apsydą prezbiterium, powstała XII-XIIIw.
 Szlak Piastowski  SZLAK PIASTOWSKI - Epoka Piastowska to najpowszechniej znana część polskiej historii. Szlak  łączy szereg miejscowości związanych z początkami państwa polskiego. Niezwykle interesujący pod względem historycznym oraz krajobrazowym. Szlak Piastowski został wytyczony q 1960 roku.Na tym terenie znajdują się trzy z piętnastu obiektów uznanych w Polsce za pomniki historii: Biskupin, Gniezno, Ostrów Lednicki

 

Domowe Obiady

Gdy przyjedziesz do nas na odpoczynek i nie masz ochoty krzątać się w kuchni przygotowując obiady, my mamy na taką sytuacje gotowe rozwiązanie!

PYSZNE,  DOMOWE JEDZENIE zapewnia lokalne firmy cateringowe z Mogilna.

Agroturystyka Blejówka w szczególności poleca ofertę restauracji Patryk.

Ulotka Patryk Mogilno Ulotka Patryk Mogilno

Jeden telefon i obiad gotowy!!

Wielką przyjemnością może być też zjedzony posiłek w jednej z mogileńskich restauracji:

Restauracja Józefina

Restauracja Heaven

Restauracja Szwolania Smaków

 Restauracja BOSS

Lokalizacja Blejówki

JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.

Dane do GPS: N 52.67117  E 17.82958

Najbliższy: Sklep, przystanek PKS, Kościół - 3km, we wsi Józefowo,

Najbliższa poczta 12km - Mogilno

Agroturystyka w Lesie - Blejówka